Gül Suyu (100 mL)

180,00 ₺
Vergi dahil

Gül Suyu (100 ml)

Gül bitkisinin taç yapraklarının damıtılmasıyla elde edilir.Eski tıp bilgini İbn-i Sina ve sonrasındaki Osmanlı hekimleri,ferahlatıcı ve dinlendirici özeliği nedeniyle ruhsal hastalıkların tedavisinde gül suyu kullanırdı.

Mikrop öldürücüdür (antiseptik) Hafif temizleyici etkisi vardır.Cilt tahrişlerini azaltıcı , nemi koruyucu ve serinleticidir.Her cilt tipinde kullanılabilir.Göz nezlesi ve göz iltihaplarında da etkilidir.Göz kompresi olarak uygulanabilir.

Adet

Gül ve gül suyu; sitrik asit, fruktoz, niasin, pantotenik asit, piridoksin, riboflavin, tiamin, sodyum, potasyum, kalsiyum, demir, magnezyum, manganez, çinko, lif, protein, folat, A, B3, C, D ve E vitaminleri içermektedir. 

Gül suyu güneş yanıklarını iyileştirir!

Gül suyunun sadece besleyici değil, koruyucu ve onarıcı etkisi de bulunmaktadır. Uzun süre korumasız bir şekilde güneşe maruz kaldıktan  sonra oluşan güneş yanıklarının tedavisinde gül suyu çok etkilidir. Özellikle de yaz aylarında gül suyunu buzdolabında bekletin ve sprey şişesinde saklayın. Bu sayede güneşli yerlerden geldikten sonra cildinize sprey şeklinde gül suyu sıkmak iyi gelecektir, ciltte oluşan güneş yanıkları sakinleşecek, yatışacaktır.

 

Alerjik ve hassas ciltler için gül suyu maske tarifi

Cildiniz çok hassas ise, sık sık kızarıyor, alerjik reaksiyonlar gösteriyorsa cildinizi gül suyu maskesiyle besleyebilirsiniz. Bu maske sayesinde cildiniz sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşabilir.

Malzemeler: 2 yemek kaşığı süt, 1 çay kaşığı bal, 3 yemek kaşığı gül suyu,2 yemek kaşığı yulaf ezmesi

 

Malzemelerin hepsini karıştırın ve 10 dakika kadar bekleyin. Ardından maskeyi yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayın. Ancak bu uygulama sırasında cildinize fazla bastırmayın, nazik, yumuşak hareketlerle işlemi tamamlayın. Maskenin etkisini göstermesi için gerekli zaman 15 dakikadır. Maske yüzünüzde kuruduktan sonra yüzünüzü yine yumuşak hareketlerle ve ılık suyla temizleyin. Maskeyi temizledikten sonra cildinize ekstra bir temizleme ürünü kullanmayın.

 

Gül Suyu

İçindekiler: ROSA DAMASCENA FLOWER WATER

Kullanımı: Ürünü uygulanacak bölgeye püskürtünüz. Uyarılar: Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.