Udi Hindi Tozu (100 g)

75,00 ₺
Vergi dahil
Adet

Udi Hindi Tozu (100gr)

 

Kullanımı;

1-Bir çay kaşığı bal, yarım çay kaşığı udi hindi ve bir bardak suyu karıştırın, bronşit, astım, akciğere su birikmesi, verem, hepatitler, idrar kaçırma, kadınlarda adet bozulması, alerji sırasında günde 3 kez bu karışımdan içilebilir. Rahatsızlığa bağlı olarak 10-20 gün tekrarlanır.

 

2-2 çorba kaşığı udi hindi 200 gram rafine edilmemiş zeytinyağı ile karıştırılıp gastrit, kolit, safra durgunluğu, basurda günde 3 kez yemekten önce 1 çorba kaşığı içilir. Rahatsızlığa bağlı olarak 10-20 gün yapılır.

 

3-3 çorba kaşığı udi hindini 200 gram rafine edilmemiş zeytinyağı ile karıştırıp ağzı sıkıca bağlanmak kaydıyla 10-15 gün güneş altında tutun, sonra süzün. Bu yağ tüm deri rahatsızlıkların da kullanilabilir.  Aynı zamanda burunda nefes alma ve verme sorunları olunca pamuk bu yağa batırılıp her burun deliğinde yarım saat bekletilir.

 

4-1 çay kaşığı udi hindi tozu 1 bardak suda 15 dakika demlenilir. Ağız içi yaralarda, sık sık boğazda su gelmelerde, ağızdan hoş olmayan bir koku geldiğinde ağız ve boğaz günde 3-5 kez gargara yapılır.

 

Saklama Koşulu: Işıktan ve sıcaktan koruyunuz. Serin yerde muhafaza ediniz.

 

Uyarılar: İlaç değildir. Takviye edici gıdadır.